rozšířené vyhledávání ...

Pozor na podvodníky

KARLOVARSKÝ KRAJ – Lidské hyeny utočí i v tomto nelehkém období.

30. 3. 2020 Zobrazit více

Jsme v tom společně

Jsme v tom společněTak, jako jsme se již napříč generacemi naučili preventivně pečovat o své osobní bezpečí, nenechat se napálit a nestát se obětmi trestných činů, pojďme si i teď jít navzájem příkladem a počínejme si tak, abychom přispěli k zamezení šíření nákazy.

Jsme v tom společně!

Celosvětově se řadu týdnů řeší nákaza virem COVID-19. Ohnisko se bohužel přesunulo do Evropy a významně se dotýká naší země. Koronavirová pandemie se dostala do popředí společenské diskuze. Pomoc jednotlivcům, celým rodinám i všem obyvatelům České republiky je samozřejmá, jsme v tom přece všichni společně. Znevažování onemocnění a nerespektování legislativy není v současné době na místě. Změnou přístupu, chování a návyků dokážeme všichni dohromady situaci zvládnout. Respektujme ve vlastním zájmu aktuální potřeby společnosti! Apelujeme proto na všechny občany České republiky, aby chránili své zdraví a přispěli svým počínáním k ozdravení celé populace. Respektování nastavených opatření znamená nejen dodržování legislativy, ale i dodržování hygienických a morálních pravidel s uvědoměním si mezigeneračních, a pro starší populaci, možná i fatálních dopadů. I přes mnohá a opakovaná upozornění a stovky telefonátů, se na veřejnosti a ve zdravotnických zařízeních objevují naši starší spoluobčané. Téměř všichni jsme jistě zaznamenali, že zejména pro seniory může být jakýkoliv styk s infekční osobou a nemocí COVID-19 velmi nebezpečný až fatální. Jsou zkrátka ti nejzranitelnější z nás. Pokusme se proto všichni svojí cestou seniory přesvědčit, že se mají co nejvíce chránit, držet se v bezpečí domova, zbytečně nevycházet, požádat o donesení nákupu, lékařům se neostýchat zavolat a nikam necestovat městskou hromadnou dopravou. Tak, jako jsme se již napříč generacemi naučili preventivně pečovat o své osobní bezpečí, nenechat se napálit a nestát se obětmi trestných činů, pojďme si i teď jít navzájem příkladem a počínejme si tak, abychom přispěli k zamezení šíření nákazy. Školáci, nescházejte se v parcích ve skupinkách, nepořádejte párty, jděte příkladem svým prarodičům dodržováním bezpečnostních opatření. Babičky, dědečky, tetičky i strýčky přesvědčte svým chováním k tomu, že ani oni nebudou podceňovat doporučení související s aktuální zdravotní hrozbou. plk.

Zuzana Pidrmanová

oddělení prevence Policejního prezidia

ČR 17. 3. 2020

covid 19

23. 3. 2020 Zobrazit méně

Otevřený dopis hejtmana Karlovarského kraje občanům

M G R . P E T R K U B I S
HEJTMAN
Karlovy Vary 19. března 2020

23. 3. 2020 Zobrazit více

Nabídka obědů

Restaurace u Kostela v Lubech nabízí rozvoz obědů do Plesné
cena obědů :  s rozvozem    88,-Kč
bez rozvozu  68,- Kč
V ceně je polévka a hlavní jídlo
V případě zájmu volejte : 739 923 187

23. 3. 2020

Omezení návštěv Mú Plesná

Žádáme občany města Plesná, aby maximálně omezili návštěvu Městského úřadu Plesná a vyřizovali své záležitosti telefonicky nebo e-mailem.
Všechny platby provádějte přes účet. Ceník a variabilní symboly naleznete níže.
Děkujeme.

Doporučení pro seniory

Jste senioři, máte chronické onemocnění či oslabenou imunitu?

Omezení volného pohybu osob

ÚŘEDNÍ HODINY NA MÚ Plesná

Podle Usnesení vlády České republiky č. 87/2020 ze dne 15.3.2020 o přijetí krizového opatření čl. 3 omezuje Městský úřad Plesná úřední hodiny