rozšířené vyhledávání ...

Soutěž Stavby Karlovarského kraje

Soutěž Stavby Karlovarského krajeSoutěž vypisuje Regionální stavební sdružení Karlovy Vary spolu s partnerskými stavebními organizacemi.

16. 5. 2019 Zobrazit více

Tašky na třídění odpadů

Tašky na třídění odpadůnově v prodeji na MěÚ, v MKS a TS Plesná

12. 4. 2019 Zobrazit více

Pečovatelská služba

stará se o více klientů, jezdí za nimi i do Plesné.

Pečovatelská služba se stará o více klientů, jezdí za nimi i do malých vesniček

SOKOLOVSKO/CHEBSKO (15. 3. 2019) – O stále větší množství klientů se stará pečovatelská služba, kterou v Sokolově, Kynšperku nad Ohří a okolních obcích provozuje nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. Kromě měst totiž její pečovatelé zajíždějí i do těch nejmenších vesniček, kde poskytují péči zejména seniorům a zdravotně postiženým občanům. Vedle toho se organizace pustila i do provozu takzvaného Senior TAXI, který zaveze klienty k lékaři, do obchodu či na úřad.

„V roce 2018 jsme z popudu města Sokolova vstoupili do jednání o řešení situace zanikající pečovatelské služby Petrklíč. Tato jednání probíhala na krajské úrovni a jejich výsledkem bylo, že jsme převzali část klientů po bývalém Petrklíči, včetně dvou zaměstnanců,“ vysvětlil Mgr. Robert Pisár, ředitel organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. Tímto krokem se působnost služby rozšířila z katastru Kynšperka nad Ohří do Sokolova a současně na obce v okruhu do 25 kilometrů od obou měst. Za klienty tak pečovatelé nově jezdí i do Lomnice, Svatavy a také do měst na Chebsku - do Lubů, Nového Kostela nebo Plesné.

Největší část služeb však neziskovka stále poskytuje v Kynšperku nad Ohří. Právě tady mohou klienti využít i takzvané Senior TAXI. „Nová služba se osvědčila. Nejčastěji zájemce vozíme k lékaři a na různé kulturní akce. Naposledy to byla například oslava MDŽ,“ poznamenal Libor Račko, vedoucí Pečovatelské služby v Kynšperku nad Ohří.  Nabídku této fakultativní služby připravujeme i pro další obce.

Pečovatelská služba je terénní službou sociální péče, určenou především pro seniory, chronicky nemocné či zdravotně postižené občany a rodiny, kde se narodily tři a více dětí najednou. Posláním je „přicházet za klientem“ se službami do jeho domácího prostředí. Umožnit mu tak setrvat tam, kde žije dlouhá léta, kde má rodinu, známé, sousedy, kde má vytvořeny přirozené sociální vazby, kde se cítí dobře a bezpečně. „Stále častěji se staráme o občany, kteří potřebují větší míru podpory. Jedná se třeba o klienty na vozíku nebo zrakově postižené. Běžně jim vypomáháme při zajištění stravy, chodu domácnosti, nebo jim pomáháme při osobní hygieně či se zprostředkováním kontaktu se společenským prostředím. Někdy klienta navštívíme jednou týdně, jsou ale případy, kdy přicházíme i třikrát denně. To pochopitelně sebou přináší i větší nároky na naše pečovatelky,“ vysvětlil vedoucí.

Průměrný věk seniorů, o které se pečovatelská služba v roce 2018 starala, byl 77 let a nejstaršímu klientovi bylo 92 let. „Naši klienti mají často problém s pohybem. Proto jsme také pořídili dva schodolezy, jeden do Kynšperka nad Ohří a druhý do Sokolova. Využití budou mít hlavně tam, kde chybí výtah. Jedné z klientek například umožní se po několika letech podívat ven ze své domácnosti,“ doplnil Libor Račko.

Pečovatelská služba během roku také pořádá různá setkání, a to nejen pro klienty, ale i širokou veřejnost. Vedle dnes již tradičního vánočního večírku jsou dnes nejvíce oblíbené venkovní grilování.

V Kynšperku nad Ohří se zázemí pečovatelské služby nachází v ulici Zámečnická 501. V Sokolově sídlí na adrese Jednoty 2233 v areálu bývalého autobusového nádraží.

Služba je dlouhodobě poskytována za finanční podpory Karlovarského kraje a Kynšperka nad Ohří. O spolufinancování v roce 2019 organizace žádá a průběžně požádá i další města a obce našeho regionu. Vede ji k tomu avizované ohlášení propadu dotací většiny služeb financovaných z Karlovarského kraje.V případě potřeby můžete kontaktovat:

POMOC V NOUZI o.p.s.

Vedoucí pečovatelské služby pan Libor Račko

tel.: 734 389 745

ps.kynsperk@pomocvnouziops.cz

Pečovatelská službaPečovatelská službaPečovatelská služba

18. 3. 2019 Zobrazit méně

Vítání občánků

Vítání občánkůDruhé letošní vítání nově narozených občánků proběhlo dne 24.11.2018 v obřadní místnosti Městského úřadu Plesná. Pan starosta přivítal rodiče, prarodiče, děti a hosty, popřál jim hodně štěstí, zdraví a lásky. Zarecitovat přišly děti z mateřské školky s paní učitelkou Lenkou Vaškovou. Rodiče se tradičně podepsali do pamětní knihy, převzali památníček, maminky kytičku, děti hračku a fotoalbum.
Přivítáni byli: Nikol Belšánová, Marek Kubát, Sofie Anna Rolníková, Jakub Hadvig, David Olša, Jindřich Pospíšil.
Ještě jednou blahopřejeme, ať Vám Vaše děťátko přinese mnoho radosti a šťastných chvil. Ať životem ho provází radost, štěstí, zdraví a plná náruč lásky.

28. 11. 2018 Zobrazit více

Upozornění

Středa 28.11. - pátek 30.11. bude MKS Plesná a městská knihovna z provozních důvodů uzavřena.

27. 11. 2018 Zobrazit více

Reportáž z akcí v Plesné.

Jak oslavili senioři svůj svátek a tématická Retropárty na počest 100 let výročí republiky.

6. 11. 2018 Zobrazit více

Výsledky voleb do zastupitelstva města Plesná

Volby do zastupitelstva se konaly 5. a 6. října 2018.

11. 10. 2018 Zobrazit více

Vítání občánků 9.6.2018

Vítání občánků 9.6.2018Dne 9.6.2018 byli v obřadní místnosti MěÚ Plesná slavnostně přivítáni tito občánci města Plesná: Leoš Frank, Julie Bikarová, Sára Pittroffová, Matthew Šabík, Linda Hertelová, Matyáš Vašek, Aneta Kisová. Blahopřejeme k narození děťátka.

11. 6. 2018 Zobrazit více

PRODEJ BYTŮ ZAHÁJEN