Březen - měsíc čtenářů 2020

Městská knihovna nabízela v březnu přihlášení zdarma, odepsané knihy i vrácení dlouhodobě půjčených knih bez poplatku a také konání besed pro děti ze základní školy. Ale nestihli jsme vše, co bylo v plánu, až nám to situace dovolí, budeme pokračovat. Do knihovny přišly na návštěvu pouze děti 1. a 3. třídy.

Prvňáčci se seznámily s knihovnou, s knihami, s jejich značením, s tím jak mohou vypadat a jak se k nim chováme. Tématem byla kniha „222 dopravních prostředků“, i když je to leporelo, nabízí spoustu obrázků a k nim i odpovědí od dětí.  Každé auto má svůj účel a děti se zapojily do povídání o všem, co k dopravě patří.

Kniha „Bydlíme“ od Jiřího Dvořáka je plná zvířátek a jejich obydlí, která se nápadně podobají těm lidským. A s ní se seznámili žáčci 3. třídy. Děti se dozvěděly spoustu zajímavostí ze světa zvířat. Přečetli jsme si pověst o Chebském hradu, která je spojená s Albrechtem z Valdštejna. Hádanky jsou vždy zpestřením, a proto také nechyběly. Na závěr děti malovaly obrázky na téma, které se jim líbilo. A hlavně proto, aby se jimi mohlo ozdobit schodiště ke knihovně a všichni tak mohli jejich výtvarná dílka obdivovat. A ty tady čekají na své obdivovatele, až bude knihovna znovu otevřena.

Přeji svým čtenářům hodně zdraví a budu se těšit na jejich návštěvu při jejím znovuotevření.

Případné informace na telefonním čísle: 354 596 504, 777 534 883.

Datum vložení: 31. 3. 2020 0:00
Datum poslední aktualizace: 15. 6. 2020 10:12