Březen měsíc čtenářů

Březen – měsíc čtenářů v Městské knihovně v Plesné

Děti se svými učitelkami ze základní školy navštívily knihovnu v týdnu od 10. do 14. března. Letošním tématem bylo čtení z knih Ondřeje Sekory a Eduarda Petišky, tito autoři by oslavili v letošním roce výročí narození.

Děti četly z Ferdova slabikáře, ze Sedmi pohádek, z Pohádkového dědečka a z knihy Čtení o hradech a zámcích. Vyřešily výborně kvízy a hádanky, i když některá synonyma  a homonyma dala pořádně zabrat. Zajímavé byly i životopisy obou autorů, většina dětí netušila, že Ondřej Sekora je zakladatelem československého  ragby. Dozvěděly se do dělá  žurnalista, kreslíř, grafik, ilustrátor, karikaturista a entomolog. Dále pak jaký je rozdíl mezi prózou a lyrikou. Čtvrtá třída se pobavila u příběhu, „ Jak stavěli v Kocourkově školu“.Páťáci po přečtení pověsti Dvě noci v Chebu  už ví, že je neradno pobývat úderem půlnoci směrem od chebského hradu na náměstí,, protože duch vévody z Valdštejna , který nenachází klid, vyjíždí v černém kočáře z hradní brány a běda tomu,  kdo se setká s jeho podezíravým mrazivým pohledem.

Většina dětí četla velmi pěkně a těm kterým čtení nahlas nešlo, to jistě do další návštěvy v knihovně napraví.  Několik čtenářů využilo přihlášení do městské knihovny v tomto týdnu zdarma.

Datum vložení: 1. 4. 2014 0:00
Datum poslední aktualizace: 1. 4. 2014 0:00