Březen - měsíc čtenářů v městské knihovně

Březen – měsíc čtenářů v městské knihovně

Začátkem měsíce března přišly na návštěvu Městské knihovny v Plesné děti z MŠ a ZŠ. Nejmenší děti se seznámily s tím, jak knihovna funguje. Povídali jsme si o pohádkových postavičkách z knihy Kuchařka plzeňských strašidel, probrali písmenka v Neposedné abecedě a hádali hádanky.

František Hrubín, jeho život a dílo bylo tématem pro žáčky od 1. do 3. třídy. Dětem se líbila Pohádka o Františku Hrubínovi, jejímž autorem je Eduard Petiška a hádaly hádanky, s kterými si hravě poradily. Z knihy 111 říběhů s hádankou se dozvěděly, že bramborák má v různých krajích jiné pojmenování, jako například: vošouch, cmunda, sejkory nebo kramfleky. Logopedické hádanky pro prvňáčky byly vtipné a snadné i bez nápovědy.

Tématem pro 4. a 5. třídu byl Karel IV. , od jehož narození letos uplyne 700 let. Děti se dozvěděly zajímavosti z jeho života, o všech slavných stavbách, které nechal postavit, například o Karlově mostě, o Karlově univerzitě..A poslechly si Legendu o založení Karlových Varů. Děti četly z knihy Kralevic, král, císař o tom, jak se kralevic Karel vrací do Čech. Kvíz o Karlu IV. zvládli všichni bez problémů.

Děkuji všem za milou návštěvu.

Datum vložení: 6. 4. 2016 0:00
Datum poslední aktualizace: 6. 4. 2016 0:00