Březen - měsíc čtenářů v městské knihovně

Březen - měsíc čtenářů v městské knihovně 11

Besedy pro děti.

Březen měsíc čtenářů v městské knihovně

Městská knihovna nabízela v tomto měsíci přihlášení nových čtenářů a také odepsaných knih zdarma.

Uskutečnily se besedy pro děti ze základní a mateřské školy. Knihovnu navštívily nejen děti z prvního stupně, ale také děti z mateřské školky.

Společně jsme si povídali o knihách a knihovnách, jak vypadaly dříve a dnes. S menšími dětmi jsme objevili kouzlo knihy Papuchalk Petr od Petra Horáčka, která ukazuje věrné  kamarádství.  Přenesli jsme se do světa pohádkových postav v knize Nestrašidla od Ireny Ričlové Lachoutové. Byla to bílá paní, hejkal, skřítek, trpaslík, vodník a další.

S knihou Daisy Mrázkové Co by se stalo, kdyby... jsme rozvinuli dětskou fantazii, protože si děti mohly představit, co by se stalo například, kdyby přijel dědeček na návštěvu, kdybychom měli letadlo, kdybychom byli obři a další situace, a tak jsme si představovali co by se stalo, kdyby…

Děti z 3. třídy přednesly básničky, za které jim musím poděkovat, byly opravdu krásné.

Nechyběly oblíbené hádanky ze světa pohádkových postav, povolání a mnoho dalších.

Starší děti si vyzkoušely kvíz z českého jazyka.

Děkuji všem, kteří do knihovny přišli, a doufám, že se budeme vídat častěji, a to nejen o besedách, ale především při půjčování knih, které má knihovna ve svém fondu.

Datum vložení: 20. 3. 2023 13:58
Datum poslední aktualizace: 20. 3. 2023 14:36