Březnové čtení v městské knihovně

Při jarním pokračování programu Celé Česko čte dětem v Plesné jsme dětem navzdory krásnému slunnému počasí dopřáli ještě trochu zimy. Přestože bylo venku vskutku jarně, přišlo do knihovny poměrně dost dětí, které místo pohybu venku daly přednost předčítání z knih.

Březnové čtení

Příběhy tentokrát pocházely ze zemí, kde touto dobou ještě pevně vládla zima. Ze Stromu pohádek Vladislava Stanovského a Jana Vladislava jsme s dětmi utrhli tři – sibiřskou o tom, Proč pes žije s člověkem, švédskou O rychtáři a čertovi a jakutskou O dívce v měsíci.

Abychom si té zimy ještě trochu užili, začetli jsme se do Pohádek z iglú od Jana Suchla. Úplně jinou Popelku pak představila dětem Míla Vrbová z knihy Kárlise Skalbeho Jak jsem plul ke královně severu.

Sluníčko se k nám do knihovny dobývalo vší svou silou, vytáhli jsme proto už i knihu Církevní rok a lidové obyčeje a přečetli si o lidových zvycích a tradicích, které se vztahují k Velikonocům. Děti se už na Velikonoce hodně těšily a ještě více na Noc s Andersenem, kterou s dětmi prožijeme v plesenské knihovně týden po Velikonocích.

Pavel Sýkora

Datum vložení: 7. 4. 2016 0:00