Celé Česko čte dětem 20. 6. 2019

Celé Česko čte dětem – Městská knihovna v Plesné

20. června, ve čtvrtek,  jsme se sešli s dětmi na posledním předprázdninovém čtení. Téma bylo nejen prázdninové. Pověsti z knihy Půl kopy do kopy, pohádek a pověstí z celých Čech daly dětem typ na výlety. Byla to pověst o statečném autíčku, která se váže k Mladé Boleslavi a  přečetl ji dětem Pavel Sýkora. Další pověst O Dorotce, Jakubovi a rozmarýně nás zavedla do Prahy. Povídání o hradu Sloup, jeho kamenných schodech vytesaných do skály, které známe z pohádek, bylo dalším z návodů. Děti doplňovaly rychlokvíz, přesmyčky, přísloví, křížovky. Hádaly názvy krajových jídel, co je například vošouch, cmunda, kramfleky a mnoho dalších. Proč se slaví Mezinárodní den dětí a jak vznikla zmrzlina? Že nevíte? Zeptejte se svých dětí. Všichni naši věrní návštěvníci akce, Celé Česko čte dětem,  dostaly na závěr Pamětní list, jako vzpomínku na naše setkání. Pro děti jej zveršovala Míla Vrbová. Děti mohou o prázdninách vytvořit, jako již každý rok „Deník z prázdnin“, je jedno jakou bude mít formu. Odměněny budou všechny deníky a jejich vyhodnocení proběhne na vánočním čtení.

Děkuji Míle Vrbové a Pavlu Sýkorovi za čas a práci, kterou dětem celoročně věnují.

Přeji všem svým čtenářům slunečné prázdniny.

Datum vložení: 27. 6. 2019 0:00
Datum poslední aktualizace: 27. 6. 2019 0:00