Celé Česko čte dětem - červen 2018

Celé Česko čte dětem v Městské knihovně v Plesné

22. června 2018  jsme se sešli s dětmi na posledním čtení v tomto školním roce.  Od  září   jsme si vyprávěli příběhy z prázdnin, v říjnu přišlo Helooweenské čtení, listopad vítal skřítky, obry a víly. Na vánočním čtení jsme si připomněli nejen tradice, ale čekala nás i  spousta dobrot spojených s Vánocemi. Leden a únor se nesl v duchu pranostik a zimních příběhů. V březnu se konala  Noc s Andersenem, věnovaná Josefu Čapkovi a jeho Povídání o pejskovi a kočičce. Březen a květen byl plný příběhů o zvířatech. A je tady červen a s ním kvíz, který ukrýval zajímavosti ze světa zvířat. Přečetli jsme si příběh z knihy Ostrov trosečníků od Jana Bárty. Povídali si o tom,  kam se děti chystají o prázdninách. A v knize Strašidlář, mezi námi městskými strašidly, kterou napsal Hynek Klimek,  a ilustrovala Zdeňka Študlarová,  jsme získali spoustu tipů na výlety za strašidly našich hradů, zámků a měst.

Děti mohou vytvořit jako již každý rok Deník z prázdnin, forma deníku záleží jen a jen na nich. Ať už to budou výlety a dobrodružství, která zažijí nebo jen jeden zážitek. Deníky děti odevzdají nejpozději  do konce listopadu a vyhodnocení proběhne opět na vánočním čtení. Každý deník bude odměněn.

Děkuji Míle Vrbové a Pavlovi Sýkorovi, že věnují svůj čas dětem a probouzí v nich lásku ke čtení a ke knihám.

Na další čtení v novém školním roce  se budu těšit po prázdninách.

Přeji všem krásné léto.

Dana Placatková