Čelé Česko čte dětem - květen 2018

Celé České čte dětem v Městské knihovně v Plesné

Páteční odpoledne strávili naši malí čtenáři v klubu MKS  při poslouchání zajímavostí ze světa zvířat. Povídali jsme si o nejjedovatějších zvířatech, která u nás žijí. Byla to zmije, stepník, puchýřník, dračík, hrabalka a mnoho dalších.  Nejrychlejší zvířata byla dalším tématem, například gepard, antilopa a zajíc. A jak se zvířata dorozumívají? Takové gorily si prozpěvují, včely se dorozumívají tancem a velryby si  zpívají. O všech těchto záhadách vyprávěla dětem Míla Vrbová.

Z knihy České jazykolamy, přečetl Pavel Sýkora úryvek,  Strč prst skz krk a Máma má málo máku. A proč se ryby neutopí? V této knize je odpověď nejen na tuto otázku, ale i na mnoho dalších.

S dětmi jsme si povídali o zvířátkách, která mají doma a byli to kočky, psi, papoušci a morčata. Jména jejich zvířátek jsou rozmanitá  je to Elenka, Tomík, Charlie, Lexík, Ájá a Fík (ale Maxipes to prý není).

Z knihy Havětník od Jiřího Dvořáka Pavel přečetl  příběh o myši domácí.  První zmínky o šedivých spolubydlících pocházejí už ze starověkého Egypta. Ze  skotského souostroví St. Kilda  se v roce 1930 odstěhovali lidé. A než uplynul rok , byly pryč i myši. Všechny, do jedné. Vyhnal je stek, co jiného. A znáte snad lepší důkaz myší náklonnosti k lidem?

V této knize se skrývá mnoho různých havětí, jako čmelík, faraon, mandelinka, mlok, moucha, mšice, můra, octomilka, rušník, rybenka, saranče, sršeň, ale také chřipka, spavá nemoc.

Na posledním čtení před prázdninami se sejdeme 22. června od 15.00 hodin v klubu MKS.

Datum vložení: 4. 6. 2018 0:00
Datum poslední aktualizace: 4. 6. 2018 0:00