Celé Česko čte dětem - leden 2020

Celé Česko čte dětem v Městské knihovně v Plesné

24. ledna 2020 odpoledne jsme se sešli s dětmi na prvním čtení v novém roce 2020. A protože byl tento den Mezinárodním dnem komplimentů, několik jsme si jich složili a vysvětlili jsme si co to vlastně kompliment je. A ten jistě každého potěší.

Připomněli jsme si co je to PF, posílané přátelům v novém roce, svátek Tří králů i Hromnice. Celé odpoledne se neslo v duchu pohádek.

Míla Vrbová přinesla dětem knihy pohádek z roku 1958, sice byly opotřebované, protože se z nich četlo, což je dobře. My jsme si přečetli pohádku „Všem se člověk nikdy nezavděčí“ a to jistě každý z nás dobře zná a pohádku „Sedm lží“, a že lež má krátké nohy, to je stará a známá pravda.

Pokračovali jsme rychlokvízem Co všechno umí zvířata a pohádkou „O králi havranů“.

A na závěr to byla tradiční křížovka a kvíz.

Děkuji Míle Vrbové za připravený program.

Společné čtení v únoru nás čeká 21. v pátek od 15.00 hodin, tentokrát v prostorách knihovny.

A já doufám, že se sejdeme ve větším počtu než tentokrát.

Datum vložení: 31. 1. 2020 0:00
Datum poslední aktualizace: 17. 6. 2020 16:00