Celé Česko čte dětem v knihovně

Celé Česko čte dětem v knihovně 2

Pravidelné čtení pro děti.

• Celé Česko čte dětem v Městské knihovně v Plesné

V pátek odpoledne, 4. listopadu, jsme pokračovali s dětmi ve čtení, které se koná pravidelně jednou v měsíci.  Na přání dětí jsme se ocitli ve vesmíru. Na modelu sluneční soustavy jsme si ukázali planety.  O každé z nich se děti dozvěděly spoustu zajímavostí. A nebyly to jen planety, ale také komety, hvězdy a mlhoviny. Děti se zaposlouchaly do Pohádky o prázdnotě a vesmírném semínku od Evy Hurdové. Proč nemá Měsíc šaty, to bylo téma druhého příběhu. A proč, že je nemá, to jistě nevíte. Protože je jednou tenký, pak zas tlustý, velký a podruhé malý…A žádný krejčí mu je nedokáže ušít. Další pohádka byla o tom, Jak Rákosníček předjížděl Velký vůz a co z toho bylo. Hádanky byly samozřejmě vesmírné a děti si s nimi hravě poradily.

Děkuji Míle Vrbové za připravený program.

Na dalším čtení, tentokrát na téma „Vánoce“ se sejdeme 16. prosince od 14. 30 hod.

Datum vložení: 7. 11. 2022 9:14
Datum poslední aktualizace: 7. 11. 2022 9:30