Celé Česko čte dětem v knihovně

Pravidelné čtení dětem.

Celé Česko čte dětem v městské knihovně

V pátek 26. května jsme se sešli s dětmi ve velkém sále MKS na tradičním čtení.  Tématem byly zvyky, které patří k měsíci květnu. Připomněli jsme si Jízdu králů, průvody královniček, čištění studánek a také Den děti, který se slaví 1. června. Děti se seznámily s příslovími, pořekadly a rozpočitadly. Zjistily jsme, jaký je rozdíl mezi příslovím a pořekadlem.

Přečetli jsme si pohádku z knihy Hajadla aneb pohádky lesního ticha od Marie Kubátové, která se jmenovala Rozcvička pro kačenky.  S knihou Kouzelné pověsti našich krajů, od autorů Michala Vaněčka a Renaty Petříčkové, jsme se dostali až do Chebu k pověsti Jak soudek medu osvobodil Albrechta z Valdštejna z truchlivého prokletí. Kniha je krásně ilustrována Václavem Rážem.

Pohádkový kvíz byl pro děti hračkou, následovala tajenka, která v sobě ukrývala vše,  co potřebuje Indián. Jen tomahavk byl pro děti malou záhadou.

Poděkování patří Míle Vrbové i dětem. Společně se budeme se těšit na poslední čtení před prázdninami, a to 16. června od 14.30 hodin.

Datum vložení: 31. 5. 2023 10:15
Datum poslední aktualizace: 31. 5. 2023 10:26