Celé Česko čte dětem v městské knihovně

Celé Česko čte dětem v Městské knihovně v Plesné

V pátek 27. ledna odpoledne bylo krásné, mrazivé a  slunečné počasí a tak většina dětí dala přednost zimním radovánkám. Ale i tak přišlo pár věrných čtenářů a čtenářek, kteří si našli čas na tradiční páteční čtení. Tématem byly „ Pohádky paní Zimy „. Povídali jsme si o ročních obdobích, jejich měsících a také o zvycích a svátcích, se kterými se setkáváme v průběhu celého roku.  Děti velice dobře spolupracovaly a překvapily  svými znalostmi.

Děti četly zimní básničky z knih Františka Hrubína Od jara do zimy  a Špalíček. Míla Vrbová si připravila pro děti pohádku z knihy Příliš mnoha andělů a to Příběh polárního anděla. Přesvědčili jsme se, že  Andersenova pohádka Sněženka má stále své kouzlo a dětem se moc líbila. Rumunská pohádka z knihy Pohádky z beránčího kožíšku zase dětem prozradila,  jak přišla ke svému jménu sněženka.

Celé čtení jsme zakončili nejen oblíbeným kvízem, ale také čajem na zahřátí a sladkostmi.

V únoru se setkáme s dětmi v pátek / 24. 2. / .

„Na svatého Matěje, sluníčko se uměje. „

Datum vložení: 2. 2. 2017 0:00