Celé Česko čte dětem v městské knihovně 14. 10. 2022

Pravidelné čtení pro děti

Celé Česko čte dětem v městské knihovně

V pátek 14. října bylo v malém sále MKS veselo, děti přišly na Halloweenské čtení. Tradice tohoto svátku, který má původ v anglosaských zemích, se ujala i u nás. Typické barvy černá a oranžová, strašidla a masky, o tom všem jsme si s dětmi povídali. Seznámili jsme se strašidly, nejen halloveenskými, ale i těmi českými.

Přečetli jsme si veršovanou pohádku od Jiřího Žáčka O obrech a dozvěděli jsme se, že hory Blaník, Bezděz, Říp a Boubín, jsou vlastně zkamenělí obři. Další pohádka byla z knihy Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky, která se jmenovala Ďábel z Aalstu.

Čtení jsme zakončili hádankami, jazykolamy, obrázkovou křížovkou. Nechybělo malé občerstvení.

Děkuji všem dětem, že přišly a budu se těšit na příští setkání.

Datum vložení: 18. 10. 2022 8:35
Datum poslední aktualizace: 7. 11. 2022 9:17