Celé Česko čte dětem v městské knihovně

čtení

Čtení - 16. září v městské knihovně

Celé Česko čte dětem v městské knihovně

V pátek 16. září jsme se sešli s dětmi po prázdninách v městské knihovně u tradičního čtení, které se koná pravidelně každý měsíc, a to v rámci projektu Celé Česko čte dětem. Tentokrát nás bylo 15, což mne velice potěšilo, protože poslední měsíce před prázdninami byl zájem o čtení velmi malý.

Míla Vrbová měla pro děti připravenou slovní kopanou, děti měly rychle reagovat na slovo, které slyšely a odpovědět, co se jim při tomto slově vybaví. Pokračovali jsme hádankami a čtením z Bylinkových pohádek. Přečetli jsme příběh Chlebové placky a Jak ševcovic Cyprián k penězům přišel. Děti ochutnaly kmín a petrželovou nať, která jim kupodivu velice chutnala.

Následovaly zajímavosti ze světa podivuhodných zvířat, Míla představila dětem kapybaru, čtyřhranku, chobotnici, želvušku, hrocha, surikatu a axolotla.

Čtení jsme zakončili kvízem a samozřejmě malým pohoštěním.

Děkuji Míle Vrbové za připravený program a všem dětem za to, že přišly do městské knihovny.

Na příští čtení se budeme s dětmi těšit  14. října opět ve 14. 30 hodin.

Datum vložení: 19. 9. 2022 15:01
Datum poslední aktualizace: 23. 10. 2022 9:16