Celé Česko čte dětem v městské knihovně

Celé Česko čte dětem v městské knihovně 3

Lednové čtení

Celé Česko čte dětem v městské knihovně v Plesné

Čtení v novém roce jsme odstartovali pranostikami, které se vztahují k Novému roku, nezapomněli jsme zmínit i PF, jak vypadají, kdy vznikly a co vlastně znamenají.  Dostali jsme se i k tradici Tří králů, Hromnicím a Svatému Valentýnovi. Vyprávěli jsme si, co naši předkové dělali v zimním čase, že se konaly zabijačky, svatby, bály, maškarní a přástky.

Přástky se konaly zpravidla celou zimu až do masopustu. Děvčata se scházela v některém ze stavení, přinesla si s sebou kolovrátky a předla len. Při těchto setkáních nechybělo vyprávění pohádek a všelijakých příběhů.

Z knihy J. Bárty Příběhy pro (celý) nový rok jsme si přečetli příběh o záškolákovi Martinovi, tento příběh ukázal dětem jak pomoci druhému a která telefonní čísla použít, když musíme volat pomoc.

Nakonec jsme si vyluštili křížovku, hádanky a vyzkoušeli si rychlokvíz.

Nechybělo samozřejmě malé občerstvení.

Poděkování patří Míle Vrbové za připravený program pro děti.

Další čtení dětem se bude konat 24. února 2023 v 14.30 hodin.

Datum vložení: 24. 1. 2023 9:48
Datum poslední aktualizace: 24. 1. 2023 9:56