Celé Česko čte dětem - září 2019

Celé Česko čte dětem v městské knihovně

V pátek 20. září jsme se sešli poprvé v novém školním roce s dětmi, v malém sále MKS, při společném čtení.  I když děvčat přišlo jen pět, stihli jsme si vyprávět o prázdninách, dali jsme si malý kvíz, kde byly zdánlivě jednoduché otázky, ale některým dívkám tak jednoduché nepřipadaly. Tady je jedna z nich. Jaká země se vám vybaví, když se řekne pizza. Odpověď jistě každý zná, ale pro děvčata byla tvrdým oříškem. Z knihy Josefa Václava Sládka Od žežulky k Mikuláši jsme si společně recitovali básničky, například Vlaštovky táhnou a Babí léto. Hrůzostrašné pohádky pro malé Strašpytlíky od Jiřího Žáčka, které ilustroval Adolf Born,  se líbily. Přečetli jsme si z nich  ruskou pohádku, Tři sta let, jejímž mottem je: „Když čas, náš pán, si z lidí tropí žerty, překoná i ty nejstrašnější čerty“.  Další a to nizozemská pohádka byla  Ďábel z Aalstu a její motto: „Člověk se tomu jenom diví, že díky ďáblům je svět spravedlivý“. Dostali jsme se až ke státním svátkům, tady byl problém, myslím, že každý Čech by měl vědět, jaké státní svátky máme a proč se slaví. A nebrat tyto dny pouze jako den volna navíc. Proto se k nim, na některém z našich setkání,  jistě vrátíme.  Při dalším čtení se sejdeme 25. října a doufám, že ve větším počtu.  Děkuji všem děvčatům za návštěvu.

Datum vložení: 2. 10. 2019 0:00
Datum poslední aktualizace: 2. 10. 2019 0:00