Čtení v městské knihovně

Číst dětem je zábava

Abychom nebrali všechny ty pohádky při pátečních čteních Celé Česko čte dětem příliš vážně, otevřeli jsme tentokrát knížku devíti komediálních herců a jednoho scénografa Prdlé pohádky. Její prdlost je dána už tím, že autoři pohádek se rekrutovali z pořadu Na stojáka.

Děti byly Perníkovou pohádkou Miloše Knora zcela zaujaty. Nepostrádala totiž nic z osobitého humoru svého autora. Byla o nepovedeném perníku, který měl podle proroctví přinést zkázu celému městu, a o ztraceném receptu na ten nejlepší perník, který ve Veselí nad Lužnicí pekla rodina Chadrabovic. Rok od jeho ztráty se na celou obec řítila předpovězená hrozná záhuba. Naštěstí vše zachránila Chadrabovic dcera, která se den před oním nešťastným dnem rozhodla upéct perník, na kterém se podílela celá její rodina, jen tak, bez receptu, s láskou. A světe div se – byl to ten nejchutnější perník, který kdy u Chadrabů upekli. A celé Veselí se zase začalo smát.

Líbily se také příběhy z Pohádkového lunaparku Aloise Mikulky. Tak třeba pohádka Tři sloni a Ježibaba, Pravdivý přiběh o Sněhurce a jejím černošském princi, z jejichž vztahu se narodily děti ani černé, ani bílé, nebo Pohádka před spaním také stály za to. Ani v nich nechyběl vtip a nadhled a ta správná prdlost, která děti prostě baví.

Pavel Sýkora

Datum vložení: 5. 5. 2014 0:00