Komiksový workshop

workshop

Komiksový workshop pro děti 6. a 7. třídy.

Komiksový workshop v městské knihovně

29. května ráno jsme přivítali v městské knihovně pana Ing. Daniela Vydru, který se věnuje komiksovým workshopům pro děti. Tento komiksový scénárista vytvářel scénáře komiksů pro dětský časopis Pojď si hrát, připravoval náměty kresleného humoru pro časopisy Dikobraz, Podvobraz, Sorry, Hujer, spolupracoval se studiem Profikomiks. Zpracovává  také scénáře komiksů. Děti z 6. a 7. třídy se dozvěděly stručnou historii tvorby komiksu, že prvním předchůdcem komiksu je strip Yellow Kid z roku 1896, dále pak co vše je pro komiks charakteristické. Dalšími komiksy jsou známé kresby Josefa Lady, Ondřeje Sekory, Rychlé šípy, Čtyřlístek, Jirka Král, Mourisson, Opráski sčeskí historje a Marvel. Nechyběla ani informace o karikatuře.

Ve skupinách děti tvořily dva komiksy, jeden z nich byl:  Bazén- situace: „Co se může přihodit při koupání.“

Jedna ze skupin dětí předvedla komiks jako divadelní scénku.

Dětem se workshop líbil a dovedly si se zadanými úkoly poradit.

Datum vložení: 31. 5. 2023 10:18
Datum poslední aktualizace: 31. 5. 2023 10:28