Květnové čtení v městské knihovně

Celé Česko čte dětem v městské knihovně

12. května, v pátek odpoledne jsme se sešli s dětmi opět se zvířátky z celého světa, tentokrát ne v klubu, ale v prostorách knihovny. Děti zaujaly rekordy z říše zvířat, které nás  všechny překvapují svým tajemnem.

Z knihy Ivana Klímy Kokrhací hodiny,  jsme si přečetli příběh Chvástavá žába. A protože nikdo z nich nevěděl, co znamená slovo chvástavá, tak jsme si jej společně vysvětlili. Děti si myslely, že je to žába, která chvátá. A tak zjistili, že chvástavost, není dobrá vlastnost, protože žába na ni  doplatila.

Pavel dětem četl z knihy Kvak a Žbluňk jsou kamarádi od Arnolda Lobela. Kniha  vyšla již před čtyřiceti lety, ale  děti svým vtipem pobavila i dnes. Seznam, tak se jmenovalo vyprávění. A  byl to seznam věcí,  které měl Žbluňk dnes udělat: Nasnídat se, obléknout se, jít ke Kvakovi, jít s Kvakem na procházku, poobědvat, zdřímnout si, hrát s Kvakem hry, povečeřet a jít spát. Krásný seznam, že? Všem by se nám jistě líbil.

Při dalším čtení se setkáme 16. 6. odpoledne a budeme se společně těšit na krásné dva měsíce her, slunce a lenošení.. „Těšíme se na prázdniny“, je tématem posledního čtení v tomto školním roce.

Datum vložení: 30. 5. 2017 0:00
Datum poslední aktualizace: 30. 5. 2017 0:00