Lednové čtení

Pohádek tolik, až dech se tají
Lednové čtení při horkém čaji – takový byl podtitul lednového čtení v plesenském kulturním domě. Zde se každý měsíc scházejí děti a my dospělí jim čteme v rámci projektu Celé Česko čte dětem.
Pohádek bylo nakonec přece jen přiměřeně, abychom děti nepřetížili. Míla Vrbová je prokládala povídáním o tom, co to jsou novoročenky, další minilekcí společenského chování a kvízem, kterým jsme si ověřili, co si děti pamatovaly z posledního setkání.
A jaké že to byly pohádky? Například Moudrý zlatník z Pohádek od K. J. Erbena a B. Němcové, pohádky Lev, kůň a liška a O chytré babičce a hloupém zlodějovi z knihy Kocour v botách, nebo Boháč a chudák z knihy Pohádky děda Vševěda opět od J. K. Erbena.
Čtenářským uměním se pochlubily i děti. Se zájmem si předávaly knihu Vyzvání na cestu a četly z ní básničky Indiáni, Když jsem byl malý, sněžívalo a Nad knihami. Je vidět, že v plesenské knihovně nebude o nové čtenáře nouze.
Pavel Sýkora

Datum vložení: 12. 1. 2015 0:00