Lednové čtení v městské knihovně

Čtení v městské knihovně

Bojíme se strašidel „ Aneb, ach zase ta strašidla“, to bylo téma dalšího čtení, které se uskutečnilo 22. ledna v klubu kulturního domu. Po třetí hodině odpoledne  byly již nedočkavé děti připraveny v klubu a čekaly co nového se dozví o strašidlech. A dočkaly se. Byly překvapené, na kolik druhů se strašidla dělí: strašidla podobná i nepodobná člověku, neviditelná, podle hlasu nebo dle místa kde straší. A také podle velikosti, nebo škodná a neškodná. A teď už znají celý „ Strašidlopis“. Pavel Sýkora jim přečetl povídku o Upíru Vildovi a vyprávěl  o tom jak vypadá celý strašidelný dům. Pohádka, Jak čerti neuměli číst ani psát, z knihy Jindřiškz Kratschmarové , Čerti nikdy nespí (Tedy alespoň to o sobě říkají) je velice pobavila. Jeden čert uměl pouze číst, druhý psát, a třetí jen počítat, ale aby uměli vše najednou? To byl pro čerty tvrdý oříšek. Říkali si : „ Být v pekle bude co nevidět hotové peklo“, protože Luciper chtěl zavést povinnou školní docházku. Ale vše dopadlo úplně jinak. A tak děti byly rády, že oni umí vše i když si někdy pletou měkké a tvrdé y a zapomínají háčky a čárky, protože by jistě nechtěly dostat toho nejpřísnějšího učitele, tak jako to čekalo na čertíky v pekelné škole.

19. února nás čeká čtení trošku naučné: „Moje vlast“, to je téma dalšího setkání

Datum vložení: 15. 2. 2016 0:00
Datum poslední aktualizace: 15. 2. 2016 0:00