Listopadové čtení v městské knihovně

V listopadu bylo v knihovně strašidelně

Co mohlo být lepším tématem listopadového čtení v plesenské knihovně než Bubáci a strašidla? Na podzim, kdy se brzy stmívá a při troše fantazie si lze představit strašidlo za každým rohem? Vždyť podzim a zima jsou tajuplných legend plné.

Proto se tentokrát vyprávělo o Halloweenu, o Mikuláši či o pranostikách ke svatému Martinu a svaté Barboře.

Ani čtené pohádky nepostrádaly tajemno. O čertech, obrech, ale i o dobrých lidech četla Míla Vrbová v norské pohádce O loďaři a o čertovi.

Tak trochu netradiční Tetovaná teta děti překvapila. Chytré, hravé a vtipné verše Daniely Fischerové děti zcela zaujaly a rozesmály. Potom jsme se podívali, co by se dobrého dalo uvařit z Pohádkové kuchařky.

Aby nebylo strašidel málo, připravil jsem si pro děti ukázku z knihy Kubula a Kuba Kubikula o neposedném medvědu Kubulovi, medvědáři Kubovi a vymyšleném strašidlu Barbuchovi. Některé děti už příběh znaly, jiné si mohou knížku Vladislava Vančury půjčit v knihovně.

A protože krátké básničky mají děti ve velké oblibě, přidali jsme ještě dvě: Příchod zimy a Vodník z knížky Jak se učil vítr číst.

Jednotlivé části čtenářského odpoledne jsme proložili soutěžními kvízy, které jsme čerpali z právě přečtených příběhů nebo básní. Program cyklu Celé Česko čte dětem opět připravila Míla Vrbová ve spolupráci s Danou Placatkovou a Pavlem Sýkorou.

Datum vložení: 25. 11. 2015 0:00
Datum poslední aktualizace: 25. 11. 2015 0:00