Listopadové čtení v městské knihovně

Listopadové čtení v městské knihovně

Další příběh z Klapzubovy jedenáctky přivítal děti na listopadovém čtení, ten dětem přečetla Míla Vrbová. Čas před Adventem přiblížila dětem různými pranostikami, nejen o svatém Martinovi, ale i o svaté Lucii a o  Dušičkách. Děti se pochlubily, že mají rády husu s knedlíkem a zelím, která patří k svátku svatého Martina. Pavel Sýkora přečetl dětem z knihy Zlaté slunce, bílý den od Josefa Václava Sládka básničky, které měl rád, když byl ještě malý kluk. Byly to například básničky Pyšný macek, Ulekaná Nána, Pašíkova sláva a Sedlák Jíra. Na naše mládí jsme si zavzpomínali,  spolu s dětmi, básničkou Lesní studánka. Míla Vrbová dětem na říjnovém čtení slíbila, že dětem upeče hubník, a svůj slib splnila.  A ti, kteří houby nemají moc rádi, ochutnali a byli překvapeni, jak je výborný. Závěrem si děti vyluštily křížovku.

Děkuji Míle i Pavlovi za to, že svůj čas věnují dětem. Důležité je,  že se společně snažíme děti přivést ke čtení. Aby byla pro ně kniha přítelem, tak jako pro nás, když jsme byli ještě děti a  ta nás provází celý život.

Vánoční čtení se uskuteční ve čtvrtek 14. 12. 2017 od 15.00 hodin v malém sále kulturního domu.

Datum vložení: 20. 11. 2017 0:00
Datum poslední aktualizace: 20. 11. 2017 0:00