Noc s Andersenem v knihovně

Noc s Andersenem v Městské knihovně v Plesné

1.dubna  2016 se uskutečnila  v knihovně tradiční Noc s Andersenem. 15 dětí, které se těšily již celý měsíc, přišlo v pátek v podvečer do sálu MKS. Noc se opravdu vydařila a to především díky paní Míle Vrbové, Pavlu Sýkorovi a paní učitelce Anně Judytkové a také našim pomocnicím Adélce Podhradské, Michaele Schallerové a Petře Balogové. Program byl pestrý. Nejen život Hanse Christiana Andersena a jeho pohádka Malá mořská víla, která svým příběhem o lásce dojala.,ale i postavičky Macha a Šebestové a jejich kamarádů přispěly k veselé náladě. Po náročném večeru se spoustou soutěží děti napsaly a ilustrovaly pohádku ve družstvech na dané téma. A navzdory tomu, že byla skoro půlnoc, byla to dílka velmi zdařilá. A která byla nejhezčí? Tak to můžete posoudit sami. Zda ta „O čem se zdá školní tašce“, nebo ta “O žížale, která chtěla létat?“.A víte jak se vaří dobrá nálada? Tak to vám  také děti napsaly. A že jste nevěděli , že čárka a kroužek mohou jít světem? I to je možné.  Družstva si zvolila svá jména a bojový pokřik. Všechna družstva vlastně zvítězila, bojovala statečně ať to byli: Bílí tygři, Šikulové, Sestry nebo draví Dravci.

Děti usínaly při pohádce Malá mořská víla a poslední vytrvalec usnul až v půl čtvrté ráno.

A jak před sedmou hodinou ranní děti koukaly? No to si jistě dovedete představit: „Jako sůva z nudlí“. A moc a moc se divily, už je ráno. Taková náročná noc, ale něco stojí a doufám, že stála za to. A co vy děti, líbíla se vám? Věřím, že ano. Snad se vám všem podařilo skoro probdělou noc brzy dospat.

Chci poděkovat  panu starostovi a místostarostovi města, kteří přišli naši akci podpořit. Poděkování patří maminkám, za výborné občerstvení, které pro děti připravily.

A já děkuji také dětem, které byly letos opravdu skvělé a  moc hodné.

Těším se na vás všechny při dalších setkáních.

Datum vložení: 18. 5. 2016 0:00
Datum poslední aktualizace: 18. 5. 2016 0:00