Noc s Andersenem v městské knihovně

NocNocNoc s Andersenem v Městské knihovně v Plesné

26. dubna proběhl v městské knihovně již 9. ročník Noci s Andersenem. 16 dětí strávilo večer a noc ve velkém sále kulturního domu při soutěžích a čtení. Po příchodu se děti rozlosovaly do družstev, každé mělo svůj název a to: Sýkorky, Modré velryby, Bludišťáci a Jednorožci. V úvodu nás navštívil  pan starosta Petr Schaller a popřál dětem krásnou noc, plnou zábavy a dobrodružství.  Noc byla věnována nejen H. CH. Andersenovi, ale i Ondřeji Sekorovi. Paní Marie Horčičková děti seznámila s životem a dílem Andersena  a přečetla dětem jeho pohádku Hloupý Honza.  Životopis a  příběh  z knihy Ferda cvičí mraveniště,  Jak se Skákalo přes vodu a jak to měly žížaly zlé, od Ondřeje Sekory přečetl Pavel Sýkora. Paní Anna Judytková si připravila pro nocležníky zábavné hry a malování na téma Ferda Mravenec a Brouk Pytlík. Děti vítaly paní Judytkovou s velkým nadšením, protože byla jejich oblíbenou třídní učitelkou. Před půlnocí byly na vylosovaná témata sepsány příběhy, doplněné ilustracemi, napsány byly i pohlednice blízkým. Pro některé děti opravdu tvrdý oříšek, protože psát pohlednice se dnes  v době SMS,  jak se říká,  moc nenosí.  A pak už nás čekalo jen spaní, usínání při pohádce Pat a Mat a Mravenčí ukolébavce od Zdeňka Svěráka,  bylo příjemné. Maminky přichystaly dětem spoustu sladkých buchet, které byly výborné.  Paní Schallerová se postarala o dobrou snídani. Ráno se snad nikomu nechtělo vstávat. Určitě se všichni museli dospat doma, ale věřím, že si Noc s Andersenem všichni užili. Děti zaslouží velkou pochvalu, takhle hodné za celých devět let, co se Noc s Andersenem koná,  ještě nebyly. Děkuji Aničce Judytkové, Pavlu Sýkorovi  a našim pomocnicím za jejich čas, který dětem věnovali. Celým večerem děti provázela Míla Vrbová, za což jí patří velký dík,  pomáhala Míša Schallerová a Sára Bělohoubková, obě dvě  spravedlivě přidělovali body jednotlivým družstvům.

Na dalším, tentokrát společném čtení, které se koná 31. května, opět na shledanou.

Děkujeme všem sponzorům za dárky pro děti: Večerce U Kapra, firmě Elroz, Železářství Vojík Tomáš Cheb, Klempířství Karel Švára, Infocentru Cheb, panu Petru Vrbovi a panu Martinu Bigasovi.

Noc

Datum vložení: 14. 5. 2019 0:00