Noc s Andersenem v městské knihovně

Noc s Andersenem byla letos v detektivním duchu

Noc s Andersenem proběhla v celé republice z pátku na sobotu 4. dubna. V Plesné to tentokrát nebylo z důvodu rekonstrukce kulturního domu v knihovně, s dětmi jsme získali azyl v prostorách zasedací a obřadní místnosti městského úřadu. Zde se četlo, hrálo, soutěžilo a spalo.

Celkem dvacet dětí se zapojilo do detektivních her a soutěží při celovečerním čtení knihy Petra Morkese Komisař Vrťapka a tajemství Maharádžova vejce. Předčítání a moderování soutěží se ujali Míla Vrbová, Dana Placatková, Pavel Sýkora a učitelky Anna Judytková a Marie Horčičková. Nečekaným překvapením pro děti byla návštěva místní služebny Policie ČR, kterou si děti prohlédly pod vedením policisty Martina Součka skrz naskrz. Jeden z dospělých účastníků Noci musel být spoután a omezen na svobodě ve zdejší cele. Nutno podotknout, že zcela dobrovolně a jenom na chvíli. Následně došlo pod dohledem všech dětí k zajištění jím zanechaných daktyloskopických stop.

O hry a soutěže se v převážné míře postaraly Míla Vrbová, Anna Judytková a Dana Placatková. Aby malí detektivové při výkonu služby nestrádaly hladem, vybavily je maminky množstvím dobrého jídla pro všechny.

Děti, které se po snídani odebraly do svých domovů, už nyní projevily zájem přespat s Andersenem ve své knihovně i příští rok. Jaké téma to bude tentokrát, se nechme všichni překvapit.

Pavel Sýkora

Datum vložení: 2. 5. 2014 0:00