Noc s Andersenem v Městské knihovně v Plesné

Nocování v knihovně.

Noc s Andersenem v Městské knihovně v Plesné

V pátek 31. března se uskutečnila akce Noc s Andersenem, která se konala nejen v naší knihovně, ale na mnoha dalších místech naší republiky. Nocování se zúčastnilo 16 dětí. Akci jsme zahájili rozlosováním do čtyř družstev, každá skupina si zvolila své jméno a bojový pokřik. A tak jsme měli družstva:  Červené berušky, Ocelová pěst, Modrá skupina a Super želvy.

V úvodu jsme si přiblížili život H. Ch. Andersena a přečetli si pohádku O princezně na hrášku.

Soutěžilo se v mnoha disciplínách, jako například: přebírání hrachu, fazolí a čočky, a tak jsme si zahráli  trošku na Popelky. Další hrou bylo navlékání korálků, popletené pohádky, hra na rychlost, všimni si změn, pekelně se soustřeď, najdi květiny pomocí nápovědy, pantomima a pohybová hra sbírání míčků.

Na všechno soutěžení dohlížela Sára Bělohoubková, pomáhala sčítat body, které družstva získala. Sára chodívala na Noc s Andersenem jako malá holčička, dnes je z ní dospělá slečna.

Navštívit nás přišel Pavel Sýkora, který přečetl dětem pohádku Papoušek, který byl sprostý jako starý mořský vlk z knihy Pavla Brycze Dětský zvěřinec. Paní Anna Judytková, byla dalším naším překvapením pro děti, ta si  připravila povídání o Heleně Zmatlíkové, hádanky a puzzle.

Děkujeme.

Asi o půlnoci šly děti, vybavené karimatkami a spacáky spát. Na dobrou noc se ještě podívaly na krátké pohádky,  někteří nespavci usínali až kolem třetí hodiny ranní. Ráno ovšem museli všichni vstávat kolem půl osmé. A že se některým dětem opravdu nechtělo. Po snídani, která se skládala z  čerstvých rohlíčků, šunky a sýru,  kterou obstarala paní Lucie Schallerová,  jsme vyhodnotili jednotlivá družstva.

Umístění družstev:

1. Červené berušky,  3070 bodů
  2. Modrá skupina, 2350 bodů
  3. Super želvy, 1965 bodů
  4. Ocelová pěst, 1740 bodů

Speciální diplomy dostala děvčata: Jasmínka Pěnkavová, za soutěžního ducha, Anička Schallerová za chytrou hlavičku, Zdenička Bigasová za nejrychlejšího spáče, Kamilka Ferková za nejšikovnější ruce a Natálka Carmona za nejslušnější chování a šikovnost.

Po vyhodnocení jsme se rozloučili písničkou a slibem, že se příští rok sejdeme zas.

Celý program připravila Míla Vrbová a patří jí velké poděkování za čas a práci, kterou dětem věnuje.

Děkujeme maminkám, které připravily sladkosti a koláče pro děti. Dále poděkování patří Večerce u Kapra, která dětem věnovala balíčky sladkostí, Železářství Vojík,  poradci Generali pojišťovny Tomášovi Žižkovi a Infocentru Cheb za drobné dárky pro děti.

Datum vložení: 5. 4. 2023 10:07
Datum poslední aktualizace: 5. 4. 2023 15:47