Pasování prvňáčků na čtenáře

Pasování na čtenáře v Městské knihovně v Plesné

Úterý 18. června patřilo v městské knihovně  prvňáčkům. Děti přišly se svými pedagogy do klubu MKS. Tady je čekala pravá Ježibaba, princezna Abecedka a její tatínek král. A protože Abecedka byla líná, nechtěla se učit písmenka a nejdůležitější byl pro ni mobil a sluchátka, tak jí musely  děti ukázat,  jak už dokáží písmenka psát a jak umí číst.

Všem dětem psaní šlo, jen čtení ještě budou dohánět o prázdninách i v novém školním roce. Jinak by si je Ježibaba vzala do své perníkové chaloupky,  a co by je čekalo, to  viděli a slyšeli všichni na vlastní oči a uši. Prvňáčci byli pasovaní na čtenáře, pasoval je sám pan král za dohledu princezny a Ježibaby. Každý žáček byl odměněn knihou, sladkostmi a  perníkovou medailí od čarodějnice.

Děkuji všem dětem, jejich učitelkám a paní Votrubové, zastupitelce města, která přišla děti pozdravit, za jejich návštěvu.

Velké poděkování patří knihovnicím z knihovny ve Františkových Lázních, které si pro děti připravily krásný program.

Pasování na čtenáře

Datum vložení: 20. 6. 2019 0:00