Pasování prvňáčků na čtenáře

Pasování prvňáčků na čtenáře

Ve středu 25. 6. 2014 do 1. třídy zavítal král z říše písmen, pohádek, básní a říkadel i se svým panošem, aby všechny žáky vyzkoušel, jak se naučili číst. Na děti čekaly tři úkoly, ve kterých musely prokázat, že dovedou číst a že rozumí tomu, o čem čtou. Po složení slibu, že budou číst a že budou chránit knížky, je pasoval na rytíře Řádu čtenářského. Odměnil je poklady z truhlice, kterou s sebou přivezl. Jak jinak než knihou a medailí. Pasováním nás provázela také paní Placatková, která dětem četla básničku o abecedě a odměnila děti sladkostmi za jejich celoroční snažení. Vždyť se nám ve třídě podařilo přečíst společně už dvě knihy a několik dětí má rozečtenou svojí vlastní knihu. Doufejme, že tímto přispějeme k tomu, aby děti rády navštěvovaly knihovnu a knihy se jim staly součástí života. Poděkování za celou akci patří již zmiňované paní knihovnici, ale také dvěma žákům 9. třídy, Klárce Eliášové a Ondřeji Palukovi, a paní Doris Bigasové, která ostatním rodičům celou akci zdokumentovala. Už se těším, až si fotografie na rodičovských schůzkách v příštím školním roce prohlédneme.

Mgr. Anna Judytková

Datum vložení: 3. 7. 2014 0:00