Říjnové čtení v městské knihovně

Říjnové čtení v městské knihovně

21. října strávily děti příjemné odpoledne při čtení v klubu kulturního domu. Míla Vrbová si pro ně připravila spoustu pohádek a hádanek. Samozřejmě nechyběl kvíz, který byl pro děti hračkou. A co jsme si četli? Pohádku O pyšném vdolečku, která se hodně podobala té o Koblížkovi. Děti nám prozradily, jak jsou pořádné a maminky je jistě nemusí nutit, aby si uklízely pokojík. Rozpočítávadla, která si poslechly ani děti neznaly, protože jsou velmi stará, ale zato nám prozradily ta, která se používají dnes. Došlo i na oblíbená jídla, a hádejte, které mají děti nejraději? Zvítězil řízek a bramborová kaše. O pomáhání a mlsných jazýčcích byla pohádka, Jak sluníčko spadlo na zem. O tom jak se oplácí dobro dobrem a zlo zlem, byl příběh Spravedlivý chléb ze starých rumunských pohádek Předu, předu pohádku.

Na příštím čtení s tématem:  Strašidla a strašidýlka přichází  s podzimní mlhou se sejdeme 11. 11. opět v klubu od 15.00 hodin.

Datum vložení: 31. 10. 2016 0:00
Datum poslední aktualizace: 31. 10. 2016 0:00