Společné čtení a Tátové čtou dětem v červnu

Celé Česko

Celé Česko čte dětem, i tátové

Čtení pro děti jsme se v plesenském kulturním domě věnovali i na jaře. Zatímco v dubnu jsme dětem představili světoznámou knihu Daniela Defoe Robinson a v květnu neméně populární Dobrodružství Toma Sawyera, poslední předprázdninové páteční setkání bylo osvědčeným pelmelem všeho možného. O čem jiném číst v červnu než o prázdninových dobrodružstvích knižních hrdinů? A tak jsme z regálů knihovny vytáhli Pohádky pro dobrodruhy od Zdeňka Šmída, Mokré pohádky, knížku Hurá na kajak a Macha a Šebestovou, kteří v Austrálii hledali Jonatána. Děti o prázdninách určitě navštíví české hrady a zámky, proto jsme je seznámili s Otřesnými dějinami českých zemí. Hodit se může také Kuchařka plzeňských strašidel, ani ta neunikla pozornosti našich čtenářů. Knižní zábavu dětem ještě více zpestřily hádanky z knížky Jiřího Havla Překlepy a nedoklepy. To už se ale chýlilo poslední čtenářské sezení ke konci. Než děti spořádaly výborné palačinky Míly Vrbové, stačili jsme jim dát ještě prázdninový domácí úkol: vést si deník svých letních zážitků, v září ho donést do knihovny a pokusit se vyhrát pěknou knižní odměnu.

Protože knížek se člověk nenabaží nikdy, pokračovali jsme hned další den pokusem vytáhnout plesenské táty z postelí pod záminkou „Tátové čtou dětem“. Buďto se nechtělo vstávat tátům, nebo dětem, ale tentokrát přišel jenom jeden. Zato se třemi dětmi. A další dvě přivedla paní knihovnice. S sebou si z domova přinesli pohádky O nezbedné ovečce, O koblížkovi, O hloupé ženě a pocestném, který spadl z nebe a Pýcha předchází pád. K zahození nebyla ani Žáčkova Aprílová škola, když už je ten konec roku.

Nezbývá než dětem popřát pěkné prázdniny s krásnými knihami.

Datum vložení: 24. 6. 2015 0:00
Datum poslední aktualizace: 24. 6. 2015 0:00