Společné čtení - Hurá na prázdniny

Hurá na prázdniny

Jak jinak zakončit další rok pravidelného čtení pro děti v plesenské knihovně Celé Česko čte dětem než prázdninovými tématy.

S dětmi jsme mohli porovnat prázdniny, jak je prožíval ve svém dětství Josef Lada (Vzpomínka z dětství), a o desítky let později malý Vašek z knihy Marie Poledňákové Jak dostat tatínka do polepšovny. Ukázky z obou knih zaujaly zhruba desítku přítomných dětí.

Přestože prázdniny už bouchaly na dveře, ohlédli jsme se přece jen ještě jednou za školou při čtení příběhu Ve škole v Pohádsku z knihy Kokrhací hodiny Ivana Klímy. V takové škole bylo totiž všechno obráceně. Známkováni byli například učitelé, což se našim dětem velmi líbilo.

Chybět nemohly ani soutěže a básničky, které tentokrát četly děti. A než se rozutekly na prázdniny, povyprávěly o svých letních plánech.

Pavel Sýkora

Datum vložení: 3. 7. 2014 0:00