Společné čtení po prázdninách

Společné čtení po prázdninách

V pátek 15. září jsme se sešli s dětmi na prvním čtení v novém školním roce. Naši věrní čtenáři vyprávěli  o svých zážitcích z prázdnin. Děti procestovaly  nejen naši vlast, ale navštívily i Chorvatsko. Někteří přinesli deníky z prázdnin,   ty společně vyhodnotíme na vánočním čtení  a doufám,  že  k nim přibydou ještě další. Míla Vrbová přečetla dětem první kapitolu z knihy Eduarda Basse  Klabzubova jedenáctka, a protože se všem líbila, budeme na příštím čtení v zážitcích party dětí pokračovat. Také jsme si ukázali hrady a zámky, které jsou známé tím, že se na nich natáčeli filmové pohádky.

Z knihy Lenky Rožnovské  Strašidelná škola, kterou ilustroval Vhrsti,  jsme si poslechli příběh Strachuplné místo, děti se tak dozvěděly,  kde se rodí strašidla. A víte kde? V Černém lese, který svému jménu dělá ostudu, neboť není černý, ale fialový, má hranaté šišky a spoustu dalších míst, ze kterých se dělá husí kůže a vlasy se na hlavě ježí. A tak děti ví, že každé studium je náročné a vyžaduje kázeň a píli a každý žáček strašidláček, musí složit závěrečnou zkoušku a dostane výuční list. Tak jako děti vysvědčení.

V závěru našeho setkání přišla na řadu kniha Jiřího Koláře,  Co by sis přál  a to zábavné říkanky jako Proč musí být deštníkáři, Jak se stanu „Dlouhým“ anebo Proč nelétají stromy.

Bystré hlavičky jsme si procvičili tradičním kvízem, s  výsledkem jako obvykle, bezchybným.

Budeme se těšit na další  podzimní čtení 13. 10. 2017 od 15.00 hodin v klubu MKS.

Datum vložení: 2. 10. 2017 0:00
Datum poslední aktualizace: 2. 10. 2017 0:00