Společné čtení v červnu

Celé Česko čte dětem v městské knihovně

Pátek odpoledne 16. června patřil v městské knihovně dětem, které přišly na poslední čtení před prázdninami. A téma bylo jasné: „Těšíme se na prázdniny“. Míla  Vrbová četla dětem příběh z knihy Jak Mach a Šebestová jeli na prázdniny. Vtipná kniha Každý bulí nad cibulí,  pobavila svým obsahem,  například básničkami Pohodlný atlet, Jak se chovat v lese a Švihák Meloun.

Pavel Sýkora  si pro naše věrné posluchače připravil  povídání o strašidlech z knihy Kam za příšernými strašidly a jejich ohavnými rejdišti. Kniha od Aše po Ostravu nabízí různá místa, kam se můžete o prázdninách za strašidly vypravit. Dozvíte se,  kde řádí Bazilišek, vampýři, vlci a vlkodlaci, krvavá hraběnka a mnoho dalších příšerných strašidel.

Z knihovnických pohádek jsme si přečetli Příběh o knížce pro vodníka, a ten byl o tom, jak  vodník moc a moc chtěl svou vlastní knihu, a tak ji bral lidem u rybníka,  ale ta se mu vždy rozmočila. Ale Kája přišel na to jak udělat vodníkovi radost a vyrobil mu knihu ze starého omyvatelného ubrusu, ve které byl příběh vodníka, který  vyléčil nemocného kapra. A od té doby se žádná kniha  lidem u rybníka neztratila.

Všichni jsme si nakonec  pochutnali na polárce a čokoládové buchtě, kterou napekla Míla.

Děkuji všem dětem, které celý školní rok na čtení chodily a  Míle a Pavlovi za jejich práci a čas, který dětem věnují.

Přeji všem krásné slunečné léto a po prázdninách u dalšího čtení na shledanou.

Datum vložení: 19. 7. 2017 0:00
Datum poslední aktualizace: 19. 7. 2017 0:00