Společné čtení v říjnu

Říjnové společné čtení v městské knihovně

Slunečné páteční odpoledne přilákalo děti do klubu MKS na říjnové čtení.  Děti pozorně poslouchaly Mílu Vrbovou, která četla nejen pokračování příběhů  chlapců z knihy Klapzubova jedenáctka, ale i několik básniček.

Například básničku  z knihy Josefa Václava Sládka,  Od žežulky k Mikuláši, která měla podzimní název „Vlaštovky táhnou“.  Další básničky přečetl Pavel Sýkora z knihy Jana Čarka Čarokruh. Tato kniha vyšla již v roce 1971, ale svými texty okouzlí i dnes a to nejen děti, ale i nás dospělé.

Nejen čtení,  ale i soutěž byla součástí odpoledne. Děti hádaly názvy hub,  jako třeba ouško zaječí, kačenka česká, choroš, hřib satan, klouzek, václavka, liška a kuřátko. A takový plesňák zápašný je velmi pobavil.

Na dalším čtení se setkáme 10. listopadu od 15.00 hodin opět v klubu MKS.

Datum vložení: 6. 11. 2017 0:00
Datum poslední aktualizace: 6. 11. 2017 0:00