Společné čtení v říjnu

Celé Česko čte dětem v Městské knihovně v Plesné

Odpoledne 19. října jsme si s dětmi povídali o svátku, který se slaví 31. října,  o Halloweenu. Jaká je  jeho tradice a symboly. Tento svátek je rozšířený zejména v anglosaských zemích. Slovo Halloween je zkrácenina spojení „All-hallow-even“, což doslova znamená předvečer všech svatých. Historie tohoto svátku sahá až ke keltským slavnostem Samhain, kdy skotští Keltové slavili konec žní a příchod zimy, temnější části roku. Do Ameriky se Halloween rozšířil až s masovou imigrací Irů a Skotů v průběhu 19. století. Mezi symboly Halloweenu patří dýně, čarodějnice a kočka.

Čtením nás doprovázely Příšery všude kolem nás, což je název knihy od Martiny Drijverové. Příšery, kterých se lidé odpradávna báli, jsou ukryté v této knize, je to například mořský kůň, siréna, mořský muž, mořská kráva, obří žába, živý kámen a mnoho dalších. A protože se dětem zdálo, že strašidel je ještě málo, další na nás čekala v knize Strašidlář od Hynka Klimka, byly to zkamenělé dívky z pražského Vyšehradu a strašící učitel a zvědavý přízrak z Českého Krumlova. Na závěr jsme procvičili bystré hlavičky při hádankách a kvízu.

Při dalším čtení se setkáme opět v pátek a to 16. listopadu 2018.

Datum vložení: 25. 10. 2018 0:00
Datum poslední aktualizace: 25. 10. 2018 0:00