Týden knihoven v městské knihovně

Týden knihoven v Městské knihovně v Plesné

Týden knihoven se stal již tradicí

Jako již každoročně navštívili žáci ze základní školy od 5. do 9. října městskou knihovnu.

Děti z první a druhé třídy si povídaly o pohádkách a přesvědčily paní učitelky, že pohádkové postavičky opravdu znají. A že v pohádkách zvítězí dobro na zlem, věděly snad všechny děti.

Poradily si hravě i s popletenou pohádkou. V Červené Karkulce není přece chaloupka z perníku ani Jeníček a Mařenka. Dvě děti z první třídy umí dokonce už číst a to velmi dobře.

Žáčci od třetí do páté třídy  se seznámili s dílem a životem Boženy Němcové. Zkusily hádanky a jazykolamy, řešily česká přísloví vědecky. Pobavily se u knihy Jiřího Havla Překlepy a nedoklepy. Děti ze třetí třídy přinesly různá vydání knih od Boženy Němcové. Nejstarší byla z roku 1926. Čtvrťáci malovali Staré bělidlo a  postavu Babičky. Děti by si měly každý den číst nahlas, protože někteří mají opravdu co dohánět. Několik nových čtenářů využilo přihlášení do knihovny zdarma.

Budu se těšit na příští setkání  a to nejen v Týdnu knihoven, ale po celý rok.

Datum vložení: 18. 11. 2015 0:00
Datum poslední aktualizace: 18. 11. 2015 0:00