Týden knihoven v městské knihovně

Týden knihoven v Městské knihovně v Plesné

Začátkem října, jako již tradičně, proběhl  v městské knihovně Týden knihoven.  Téma znělo:  „Braňte knihu“. A tak jsme si ukázali, jak se ke knize nemáme chovat. Žáci od první do čtvrté třídy spolu se svými učitelkami navštívili knihovnu. Dozvěděli se nejen, co napsal Václav Čtvrtek, ale také to, kde žil a jaké bylo jeho dětství. Dětství prožité u dědečka v Jičíně, ovlivnilo celou jeho tvorbu. Nejen děti, ale my všichni známe dobře jeho postavičky Rumcajse, Manky a Cipíska, Pohádky z pařezové chaloupky, Motýla Emanuela a Makovou panenku a mnoho dalších. Část svého života strávil Václav Čtvrtek v Chebu, kde pracoval jako úředník. Tématem pro děti z páté třídy byl život a tvorba Zdeňka Svěráka, který oslavil v březnu své osmdesáté narozeniny. Snad všichni znají  Divadlo Járy Cimrmana, jeho pohádky a především písničku z filmu Tři veteráni: „Není nutno, není nutno, aby bylo přímo veselo…“ A že v těchto slovech je pravda, to snad každý ví. Ať ti malí či velcí. Hádali jsme hádanky, řešili testy literární i zeměpisné, skládali slova. Malovali jsme pohádkové postavičky. Snad se všem návštěva knihovny líbila a děti, kterým dělá čtení nahlas trošku problém,  jistě budou pilně trénovat, aby příště ukázaly, že čtení není žádná nuda. Děkuji všem za návštěvu a budu se těšit na příští setkání.

Datum vložení: 26. 10. 2016 0:00
Datum poslední aktualizace: 26. 10. 2016 0:00