Týden knihoven v městské knihovně

Týden knihovneTýden knihovneTýden knihovenTýden knihoven v Městské knihovně v Plesné

V týdnu od 2. 10. do 6. 10. 2017 navštívily knihovnu děti základní školy spolu se svými pedagogy. Prvňáčci se dozvěděli,  jak to chodí v knihovně. Abecedu jsme si společně procvičili u knihy, Až půjdeš do školy. Děti prozradily, jaká mají rády jídla, vítězem byly špagety, rajská omáčka a rýže s omáčkou.   Zatoulaná písmenka v hádankách zvládaly děti hravě.  Záčci druhé a třetí třídy si poslechli příběh o velkém přátelství slona, mravence a veverky z knihy Daisy Mrázkové Slon a mravenec. Děti se staly i spolutvůrci příběhu, když hádaly ještě před přečtením,  co mohou  zvířátka společně podnikat, co má rád jeden a co druhý a čeho se  všichni bojí. Na závěr návštěvy děti malovaly svůj nejhezčí zážitek z prázdnin. Kniha od Vlastimila Brodského O ničem byla pro děti ze čtvrté třídy velmi zajímavá. Nic je vlastně nic, záleží,  kde  právě je.  Například na louce je zelené, na vodě modré, ve dne bílé a v noci černé. Spolu s dětmi z páté třídy jsme se seznámili s knihou,  Co má vědět správný Čech a to nejenom  se státními symboly České republiky, ale i se státními svátky, ale především s osobnostmi, které nás proslavili po celém světě. A také s výrobky českých rukou, takový  tradiční špekáček a olomoucké tvarůžky se nemohou nikde jinde vyrábět, protože jsou ryze české. Mezi chloubu Čech patří i  postavičky Spejbla,  Hurvínka a Krteček. A to byl jen  zlomek zajímavostí z této poučné knihy.  Několik nových  čtenářů využilo možnosti přihlásit se do knihovny zdarma. Děkuji všem za návštěvu a těším se na další naše setkání.

Datum vložení: 12. 10. 2017 0:00
Datum poslední aktualizace: 12. 10. 2017 0:00