Týden knihoven v městské knihovně

Týden knihoven

Besedy pro děti

Týden knihoven v Městské knihovně v Plesné.

Tradiční podzimní Týden knihoven se konal v knihovně od 3. do 7. října. S dětmi ze základní školy jsme si povídali u knih, vyzkoušeli jsme bystré hlavičky s hádankami a příslovými.

Knihy od Petra Horáčka Modrý tučňák a Nejkrásnější místo na světě děti zaujaly nejen svými ilustracemi, ale především příběhy o kamarádství a přátelství.

Kniha Nejhorší den třeťáka Filipa L. od Petry Braunové byla určena pro 4. a 5. třídu, ukázala dětem co je to tolerance, respekt a účast.

Oblíbené hádanky, přísloví a hlavolamikon daly dětem občas zabrat, ale nakonec jsme si společnými silami poradili se všemi. Především  některé hádanky,  z knihy České lidové hádanky v podání Jana Drdy s kouzelnými kresbami Adolfa Zábranského, které vydalo nakladatelství Albatros již v roce 1984, byly opravdu těžké. Nůše plná pohádek od Jiřího Žáčka pobavila děti veršovanými pohádkami Bílá paní a O obrech.

Budu se těšit na další setkání s dětmi nejen o besedách, ale i o tradičním čtení, které se koná v knihovně pravidelně jednou měsíčně, vždy v pátek od 14.30 hodin.

Knihovna nabízela také registraci do knihovny zdarma, které bohužel nevyužilo mnoho zájemců.

Datum vložení: 12. 10. 2022 13:07
Datum poslední aktualizace: 14. 11. 2022 14:18