Únorové čtení v městské knihovně

Únorové setkání dětí při Celé Česko čte dětem jsme v Plesné věnovali naší vlasti. Větší část odpoledne jsme tentokrát propovídali, než pročetli, přesto si troufám říct, že se malí čtenáři mnoho nového dozvěděli. Jejich vlastivědný rozhled totiž v mnoha ohledech nepřesahoval hranice města, ve kterém žijí.

O čem jsme si tedy povídali? O hlavním městě Praze, české vlajce, regionálním uspořádání. O pohořích, řekách, o pěstovaných plodinách. Seznámili jsme se také s národnostními menšinami, které tu s námi žijí. S tím vším nám pomohly knihy Ilustrovaný atlas pro malé školáky, dětská ilustrovaná encyklopedie Naše vlast a Moje vlast – o naší zemi, jejích obyvatelích a minulosti. Děti se zaujetím nahlížely do knížek plných map a fotografií, například při vyprávění o českých penězích, hračkách nebo dopravních prostředcích.

Trochu čtení jsme si ale přece jen dopřáli. Míla Vrbová si pro děti připravila dvě pověsti o českých městech z knihy Půl kopy do kopy. Děti si při čtení mohly kreslit a v závěru vyplnit křížovku.

Pavel Sýkora

Datum vložení: 29. 2. 2016 0:00