Únorové čtení v městské knihovně

Společné čtení.

I v únoru jsme na přání dětí pokračovali ve čtení skandinávských pohádek, konkrétně z knížky Pohádky severní noci. Začali jsme švédskou pohádkou Čert a sedlák, díky které jsme zjistili, že i čert může být spravedlivý a zlo je vždy po zásluze potrestáno. Finská pohádka Jak jeřáb naučil lišku létat nám přiblížila nehezkou vlastnost vychytralost, ale také přísloví „Kdo jinému jámu kopá…“ Na závěr jsme se vrátili opět do Švédska s pohádkou Silák nad siláky. Ta nás přivedla ke zjištění, že pohádky na celém světě mají cosi podobného. Děti totiž našly v pohádce tematické náznaky Otesánka i Prince Bajaji.

Také jsme si vyprávěli o tradici Velikonoc, proč a jak se slaví a jaké jsou jejich symboly. Dále jsme si řekli, co dobrého se během velikonočních svátků vaří a jak se slaví i v cizině. Poté, co jsme zjistili, že děti znají snad jen jednu koledu, tak jsme jim pro tatínky a dědečky a ostatní pány darovali několik méně známých koled v tištěné verzi. Tak jsme zvědavé, jak se, páni, pochlapíte!

Na řadu opět přišlo čtení dětí z knihy Chumelí se, sněží a bylo vidět, že některé opravdu trénovaly, protože se ve čtení velmi zlepšily. A protože na akci Celé Česko čte dětem chodí samé chytré hlavičky, nesměla na závěr chybět oblíbená křížovka ani pár hlavolamů. Čaj a nějaké dobroty poté jsou již naší tradicí. Těším se s vybranými dětmi na skvělou březnovou akci Noc s Andersenem a s ostatními čtenáři se rádi uvidíme v dubnu.

Datum vložení: 14. 3. 2018 0:00
Datum poslední aktualizace: 14. 3. 2018 0:00