Vánoční čtení 13. 12. 2019

Vánoční čtení

foto 2fotoVánoční čtení v městské knihovně

Páteční odpoledne, 13. prosince, bylo věnováno Vánočnímu čtení v malém sále kulturního domu.

Sešlo se nás tentokrát málo, jen devět dětí a jedna babička. A ten kdo se nezúčastnil, přišel o hodně, nejen o zajímavé vyprávění o vánočních zvycích, ale také o milé čtení. Byl to nejen úryvek z knihy Babička, o tom jak děti trávily Vánoce na Starém bělidle, ale i příběh z knihy Kocour Mikeš. Společně jsme si zazpívali koledy, například Narodil se Kristus pán a také písničku Vánoce, Vánoce přicházejí. Martínek Bigas nám nádherně zahrál na housle skladbu Rolničky a Karolínka Fischerová krásně přednesla vánoční básničku. Součástí čtení byly i tradiční Štědrovečerní zvyky, jako krájení jablíček a házení pantoflem. V jablíčkách měly všechny děti hvězdičku a to jim vykouzlilo úsměvy na tváři, jak dokazuje přiložená fotografie. Nechyběl Štědrovečerní Kuba, vánočka, vánoční cukroví a štola. Dobroty i povídání o Vánocích si připravila Míla Vrbová, za což jí patří velké poděkování.

Vyhodnotili jsme také Prázdninové deníky, letos se sešly čtyři a to od Pavly, Petry a Šárky Vojíkových a Zuzky Kulčárové. Protože byly všechny krásné a děvčata si dala na jejich vytváření záležet, odměněny byly všechny a to knihou a čokoládou. Deníky si mohou čtenáři prohlédnout v městské knihovně.

Na lednovém čtení se potkáme 24. ledna od 15.00 hodin opět v malém sále MKS.

Datum vložení: 8. 1. 2020 0:00
Datum poslední aktualizace: 17. 6. 2020 16:00