Vánoční čtení v městské knihovně

Vánoční čtení v městské knihovně

Tradiční vánoční čtení, přilákalo 18. prosince děti i s jejich maminkami a tatínky.  Na své si přišli nejen milovníci vánočních tradic, ale i dobrot, které neodmyslitelně k Vánocům patří. Míla Vrbová si připravila pro děti povídání o vánočních zvycích. Děti zkoušely házet střevícem, pouštěly lodičky, krájely jablíčka. Pouštění lodiček se dětem moc líbilo. Snad všem chutnal staročeský vánoční kuba, štola i vánoční cukroví. Zvláštností pro děti byl dezert, který naši předkové jedli na Štědrý den a to vánoční muzika. Ale nejen tradice, ale i spousta čtení ať už básniček s nádechem zimy, tak i vánočních příběhů navodilo tu pravou předvánoční atmosféru. Velké poděkování patří Míle Vrbové. Děti přinesly hračky, jako dárek, pro pacienty oční ordinace v Chebu.

A na další čtení, tentokrát na téma „ Bojíme se rádi aneb „ Ach zase ta strašidla“ se budeme těšit v lednu.

Datum vložení: 25. 1. 2016 0:00
Datum poslední aktualizace: 25. 1. 2016 0:00