Vánoční čtení v městské knihovně

Vánoční čtení v městské knihovně

14. prosince jsme s dětmi prožili krásné předvánoční odpoledne u prostřeného a vyzdobeného stolu a to  nejen při čtení, ale také při ochutnávání vánočních dobrot, které pro nás všechny připravila Míla Vrbová. Štola i Kuba, která byla součástí svátečního stolu na Štědrý den,  především u našich babiček a dědečků, chutnala i dětem.

Poslechli a zazpívali jsme si koledy, které zahrál Martínek Bigas na housle, spolu se svou maminkou, která ho doprovázela na flétnu.

Jak se slaví Vánoce ve světě a kdo dětem nosí dárky? To vše se děti dozvěděly a také si vyzkoušely vánoční zvyky, jako házení pantoflem, pouštění lodiček a krájení jablíček. Krásná hvězdička v jablíčkách byla odměnou všem.

Martin a Doriska Bigasovi, Julinka a Zuzka Kulčárovy, Markétka a Alenka Šulistovy byli odměněni za krásné prázdninové deníky. V jejich deníčcích byla ukryta všechna prázdninová dobrodružství.

Děkuji Míle Vrbové za přípravu vánočního setkání a Petru Vrbovi za fotografie, které si můžete prohlédnout ve fotogalerii na stránkách městské knihovny.

Na dalším čtení, tentokrát už v novém roce 2018, se sejdeme 26. ledna od 15.00 hodin v klubu MKS.

Dana Placatková

Datum vložení: 3. 1. 2018 0:00