Zářijové čtení v městské knihovně

Celé Česko čte dětem v městské knihovně

Po prázdninách jsme se sešli s dětmi v klubu kulturního domu. Tématem zářijového čtení bylo „Léto končí, škola volá“. Děti si užily prázdnin a zasedly znovu do školních lavic. Povídali jsme si o prázdninách, o tom  co děti dělaly a která místa navštívily. O tom, jaké hrady a zámky znají. Čtení jsme zahájili Pohádkami Vlasty Buriana a to příběhem Můj nejlepší přítel. Tentokrát byla přítelem kniha,  a to nejen ta, která nás bude celý školní rok provázet při našem pravidelném čtení, ale všechny knihy, které  jsou součástí našeho života, pro pobavení i pro poučení. Míla Vrbová dětem přečetla z knihy od Josefa Lad,  co dělaly děti o prázdninách, když byl Josef Lada ještě malý kluk. Nezapomněli jsme samozřejmě na říkanky z knih,  Kdo bručí, je medvěd a Rýmy a šprýmy. Všechny nás pobavila Pohádka  ze školní lavice a příběh o školníku Krucajdovi z knihy Strašidelná škola.  Na závěr si děti vyplnily kvíz, na který vždy těší. Na dalším čtení  a to s  podzimní tématikou se s dětmi setkáme 21. 10. opět v klubu od 15.00 hodin.

Datum vložení: 10. 10. 2016 0:00
Datum poslední aktualizace: 10. 10. 2016 0:00