Investiční záměry

Přírodní zahrada MŠ A ZŠ v Plesné

Předmětem projektu je úprava zahrady na pozemku č. 652 v katastrálním území Plesná při Základní škole a mateřské škole Plesná, příspěvková organizace. Zahrada je situována na sever od školní budovy. Zahrada bude převážně využívána žáky základní školy, ale mohou ji využít i děti školy mateřské, a to za účelem environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty. Projektem vznikne dendrologická stezka, poznávací koutek pod bukem, dendrofon, strom jako dům, otočné kolo, naučný prvek - pexeso (ptáci, lesní svět, geologická stezka, amfiteátr, broukoviště, byl pořízen kompostér a bylinné prostory.

Projekt byl podpořen z finančních prostředků ze Státního fondu životního prostředí ČR, celkové náklady činily 913 485,87 Kč, podpora formou dotace - 486 578,- Kč.
Realizace projektu od března do června 2019.

Ministerstvo životního prostředí www.mzp.cz
Státní fond životního prostředí ČR www.sfzp.cz

sfzp

Oprava místních komunikací

Projekt "Rekonstrukce ulic Lomená, Východní, K Parku a Úzká.

Tyto komunikace jsou štěrkové a nezpevněné a je třeba je dobudovat tak, aby splňovaly parametry 21.století. Jejich oprava navazuje na již provedenou opravu ulic Potoční a Lipová. Ulice Lomená, Východní a Úzká budou řešeny jako obytné zóny. Celková plocha obnovy komunikací je 6650 m2.

Publicita

Vodovod a kanalizace v Lomničce

Projekt se aktuálně dokončuje.

Cyklostezka Plesná - Velký Luh

První část cyklostezky je již úspěšně dokončena.

Fotogalerie ZDE

PublicitaKamenné vrchy

Bytový dům

Náměstí Svobody 491, Plesná 351 35

Dokument PDF

- Na místě bývalého nákupního střediska Jednota vybudovalo město bytový dům.

Poslední volné byty:
Byt č. 6
Byt č. 11
Bližší informace na MěÚ.
Telefon: sekretářka: 354 562 138, 724 331 146

Bytový dům

Střecha městského úřadu

- Dotace z Karlovarského kraje. Účelem dotace byla obnova střešní krytiny MÚ Plesná.

Interiéry městského úřadu

- Díky dotaci z Karlovarského kraje byly obnoveny části interiéru městského úřadu. Součástí projektu byla upravena kancelář tajemníka městského úřadu a chodby v prvním patře. Součástí projektu je také instaace nových dveří, jež zajistí vyšší bezpečnost a tepelnou izolaci.

Zvýšení bezpečnosti pro pěší v ulici 5.května

DALŠÍ PROJEKTY

Rekonstrukce školní ulice - Fotogalerie

Rekonstrukce náměstí Ve Šnekách zde

Rekonstrukce Dlouhé ulice v Plesné - zde

Veřejné osvětlení  techn. zpráva a  výkres

Rekonstrukce chodníků v ulicích Školní a Lázeňská Přehledná situace
Koordinační situace

Revitalizace objektu Tosta

Projekt  "Česko - bavorské válečné a poválečné expozice a společná geologická minulost"

3D pohled na areál Tosty

3D pohled na budovu Tosty - možnost procházet i vnitřkem budovy

Evropská unieZiel ETZLogo

Hraniční přechod

Obnova historického přeshraničního spojení Plesná - Bad Brambach

- Přeshraniční spojení Plesná - Bad Brambach /reportáž/
- Historie cesty Plesná - Bad Brambach

Cyklostezka Plesná – Bad Brambach

Projekt navazuje na stavbu silničního spojení do Bad Brambachu. Jedná se o vybudování cyklostezky podél nové komunikace od hranic po ulici Celní na straně české, na německé straně pak bude pokračovat cyklostezka ve stávající trase do Bad Brambachu.

Součástí stavby jsou také sadové úpravy a veřejné osvětlení podél cyklostezky. Realizace rok 2018/2019.

eulogo

Úprava atletického oválu

Parkoviště u Furiše

- Projekt řeší vybudování nového parkoviště s devíti parkovacími místy a chodník u koryta řeky se vstupem na lávku. Součástí řešení je odvodnění, sadové úpravy, osazení laviček, otvor v dlažbě pro osazení vánočního stromu. Realizace v roce 2019.

Parkoviště u FurišePublicita

Zvýšení bezpečnosti pro pěší v ulici Revoluční

- Jedná se o prodloužení chodníku od Hasičské ulice do ulice Ve stráni a dále vybudování nového chodníku po pravé straně ulice Revoluční až na konec Plesné. Součástí je také vybudování nového veřejného osvětlení, dešťové kanalizace a sadové úpravy. Na tento investiční záměr získalo město dotaci ve výši 95 %. Realizace v roce 2019.

Revoluční - ARevoluční - BRevoluční - CRevoluční - D

Park u sklípku

"Česko - bavorský park v Plesné a Erbendorfu"
- Revitalizoval se park u sklípku, kde byla provedena oprava kašny, vybudovaly se chodníčky, opravil se altán, pokácely se staré stromy a vysadily se nové a nainstalovaly se herní prvky pro děti.

eucíl eus