Logo KK  Živý kraj

Náš sbor byl založen 7. dubna 1879 pod názvem Turner-Feuwehr Fleissen (tělocvičný-hasičský sbor Plesná). Pod tímto názvem fungoval až do konce 2. světové války, kdy byl s odsunem německého obyvatelstva na přechodnou dobu zrušen a obnoven byl 27. listopadu 1947 pod názvem Hasičský sbor Plesná. Na začátku roku 1948 se dnešní městská část Šneky spojila s městem Plesná a došlo tak ke spojení i hasičských sborů. V roce 1951 se náš sbor přiřadil pod nově vznikající Československý svaz požární ochrany, který se v roce 1990 přetransformoval na nově vznikající Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

Během let 1951 - 1989 náš sbor vyjížděl k mnoha požárům jak v našem průmyslově bohatém hasebním obvodě, tak i mimo něj. Mezi největší je potřeba připomenout požár provozovny n.p. ESKA, Plameny pohltily celý závod a z tovární budovy zbyly jen obvodové zdi. Techniky se během těchto let vyměnilo mnoho - od válečného dědictví - požárního automobilu Brenabor, po Pragu RN, Tatru 805, sovětského automobilu ZIL - 131 až po požární automobil Škoda 706 RTHP CAS 25, který našemu sboru slouží dodnes. Během těchto let se navázaly a dále se udržují přátelské styky s německými hasiči - Sborem dobrovolných hasičů z Bad Brambachu. Nesmíme také zapomenout na práci s mladými hasiči, která má v našem sboru dlouholetou tradici.

Lomnička

Založen: 21.listopadu 1884 pod názvem FREIWILLIGE FEUERWEHR STEINGRUB

Šneky

Založen: 8.listopadu 1881 pod názvem FREIWILLIGE FEUERWEHR SCHNECKEN